KOMENTÁŘE NA mBrno.cz

Jméno:    Město-Obec:   

Text příspěvku (max. 1600 znaků)


Číslem: kolik je 102 - jedna ?           
|| Juraj - Bratislava ... Čt 4. červen 2020, 11:34:22 CEST
Pri čítaní zrnutých dokumentov o Šakvickej nehode, musím opraviť pána historika v jeho tvrdení, že vinník nehody Ambróz Ružička bol otcom známeho cyklistu Vlastimila Rúžičku, čo nie je pravda!!! Budem citovať z článku novín:
. "Tehdejší mocipáni se snažili neštěstí ututlat, jedním z důvodů mohlo být i to, že synem Ambroze Růžičky byl tehdy slavný cyklistický reprezentant Vlastimil Růžička, známý ze Závodu míru," vysvětluje historik Valihrach.
Růžička senior byl navíc komunista a vůbec šlo "o velkou kaňku na budovatelském úsilí lidově demokratického Československa", jak podotýká Ladislav Valihrach.
Pán Valihrach sa nehorázne mýli!!! Ambróz Ružička nebol otcom cylistu Vlastimila Rúžičku! Ambróz Ružička síce syna mal ale nebol cyklistom, ale opravárom v Tatra Regena n.p. Bratislava! Dovoľujem si pána Valihracha poopraviť v jeho tvrdeniach, lebo velmi dobre poznám Ružičkovskú rodinu a poznal som aj Ambróza Ružičku osobne, ktorý po odpykaní trestu pracoval ako posunovač na UNS Bratislava, a nikdy nebol členom Komunistickej strany!
A pán Valihrach nie je znalý ani správneho gramatického znenia mien "Rúžička" a vinníka nehody "Ružička"!!!
Keby si všimol ten nepatrný rozdiel, nikdy by nemohol tvrdiť takú nehoráznosť!

|| mojebrno - Sokolnice ... Čt 6. červen 2019, 07:26:10 CEST
Více než stovka mrtvých pocházela z mnoha obcí a vsí pod Pálavou i ze Slovenska. Dalších 102 zraněných trpělo dlouhá léta fyzickými a psychickými následky. Opilý strojvedoucí Růžička za tento masakr dostal trest pěti let, topič Adamec čtyři a vlakvedoucí Hubač tři roky. Tehdejší mocipáni se snažili neštěstí ututlat, jedním z důvodů mohlo být i to, že synem Ambroze Růžičky byl tehdy slavný cyklistický reprezentant Vlastimil Růžička, známý ze Závodu míru, vysvětluje historik Valihrach.


|| mojebrno - Sokolnice ... Čt 6. červen 2019, 07:14:27 CEST
Houkání vlaku ji děsilo ještě 60 let od nehody - článek iDnes

|| mojebrno - Sokolnice ... Čt 6. červen 2019, 07:11:45 CEST
Železniční nehoda u Šakvic na WIKI